KONST / Litografier / Färglitografi 7325643
nr 732 5643
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Färglitografi , Peder Duke (1938-2003), komposition, signerad, 1991, motivets mått: 33x38
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 december 2011
kl 17:11:02
19/12 16:40:36
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke